Мешканці Дніпропетровщини можуть вплинути на зміну правил оплати за газ

НКРЕКП запроваджує нові способи спілкування зі споживачами газу. Тож, з 4 березня 2016 року мешканці Дніпропетровської області мають можливість висловити власну думку і взяти участь в опитуванні щодо розділення рахунку за використане блакитне паливо на 2 частини. Пропонується окремо платити за вартість спожитого газу і користування ЄГТСУ. При цьому вартість газу буде зменшена на вартість послуги за користування газотранспортною системою.

У 2016 році очікується зміна  правил нарахування та оплати за газ для населення. Для розробки досконалої моделі платежів НКРЕКП здійснює опитування споживачів газу відносно відокремлення плати за користування Єдиною газотранспортною системою України від загальної вартості газу.

«Плата за користування газотранспортною системою – це фіксований щомісячний платіж, розмір якого встановлюється Національною комісією залежно від того, які газові прилади і лічильник наявні у споживача», - пояснює заступник Голови Правління з обліку газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» Павло Іотов.

Фіксований платіж за користування газовими мережами для побутових споживачів використовується у понад 80% країн ЄС. Після введення в Україні нової концепції оплати за газ споживач зможе вільно обирати постачальника газу. Також завдяки реформі споживач сплачуватиме за доставку газу рівними частинами протягом року, що у свою чергу знизить фінансове навантаження у зимовий період.  

Для того, щоб вплинути на рішення державного органу, необхідно заповнити анкету. Це можна зробити у три способи:

- заповнити електронну анкету на сайті 104.ua

- паперову форму анкети в абонвідділах газових компаній області;

-  пройти опитування у контакт-центрах.

Проведення опитування щодо запровадження змін у розрахунках за газ дозволить також проінформувати споживачів про різні моделі оплати за газ. Соціологічне дослідження серед споживачів природного газу є анонімним та триватиме до 18 березня 2016 року.

Довідка: ПАТ «Дніпропетровськгаз» забезпечує природним газом споживачів Дніпропетровської області і посідає друге місце з транспортування та розподілу природного газу серед підприємств нафтогазової галузі України. Річний обсяг транспортування природного газу складає 1,7 мільярди кубометрів. Рівень газифікації Дніпропетровської області становить 89%.

 

ПАТ «Дніпропетровськгаз» - одне з найбільших платників податків у Дніпропетровській області. Щорічно до бюджетів всіх рівнів компанія перераховує більше 200 мільйонів гривень податків і зборів.

 

За додатковою інформацією звертатися до

спеціаліста із зв’язків з громадськістю

Лобач Олени

тел. моб. (067) 610-78-83

e-mail: press@dpgas.com.ua

https://dp.104.ua

 

Відділ з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби