ПАТ «Дніпропетровськгаз» спрямує на виробничу діяльність 98% від тарифної виручки

НКРЕКП збільшила тарифи на транспортування та постачання природного газу для ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 65% і 83% відповідно. Однак цього не достатньо для покриття фактичних витрат компанії.

Майже всі кошти, які надходять до ПАТ «Дніпропетровськгаз» як плата за послуги з транспортування і постачання (тарифна виручка), витрачаються на виробничу діяльність та інвестиції – на це йде 97,6% та 97,9% тарифної виручки відповідно.

Зокрема, ці кошти йдуть на оплату природного газу, пально-мастильних матеріалів і електроенергії за комерційними цінами, на фінансування роботи аварійно-диспетчерської служби, служб, які щоденно контролюють роботу зовнішніх газових мереж, проведення планово-технічне обслуговування, роботи з обліку газу, організацію роботи зі споживачами, договірної роботи тощо.

Тарифний прибуток від транспортування та постачання природного газу у розмірі 2,4% та 2,1% відповідно буде спрямований на ремонтні роботи та модернізацію газових мереж.
«ПАТ «Дніпропетровськгаз» на своєму офіційному сайті оприлюднило структуру тарифів на транспортування та постачання природного газу, - зазначає заступник Голови Правління з фінансово-економічних питань Ганна Улько. - Цим самим компанія забезпечила об’єктивний, прозорий, недискримінаційний доступ до інформації про формування тарифу та використання підприємством тарифної виручки.»

Частина тарифної виручки від транспортування, а саме 6,6%, направляється на інвестиції. Так, інвестпрограмою 2015 року передбачено заміну, реконструкцію та кільцювання газопроводів, капітальний ремонт обладнання на газорозподільчих пунктах та шафових розподільчих пунктах, встановлення систем телеметрії.
Інвестпрограма газопостачального підприємства включає в себе впровадження систем дистанційного зняття показань лічильників, облаштування сервісних центрів для проведення повірки газових лічильників та інші заходи - на це йде 2,8% тарифної виручки.

Не дивлячись на те, що незалежний державний регулятор збільшив розмір тарифів, цього не достатньо, щоб забезпечити ПАТ «Дніпропетровськгаз» відшкодування обґрунтованих витрат, сплату всіх податків, обов`язкових платежів та бюджетних відрахувань згідно з чинним законодавством України та отримання запланованого прибутку в установленому НКРЕКП розмірі. Так, у тарифі на постачання значно зросли витрати на послуги банків, що дорівнює 33,3%. Також тарифи не враховують подорожчання матеріалів і збільшення витрат на енергоресурси.

У нових тарифах НКРЕКП не передбачила збільшення складової на оплату праці. Не дивлячись на ріст інфляції, середньомісячна заробітна плата по ПАТ «Дніпропетровськгаз» залишились на рівні минулого року і становить 3500 гривень. Тоді як середня зарплата по галузі у 2014 році була набагато вищою і становила 4800 грн. Тож при збільшенні тарифу на транспортування на 65%, збільшення фонду оплати праці не відбулось. Така ситуація залишається незмінною протягом кількох років.

Новомосковське міськрайонне управління юстиції