Про деякі питання щодо надання медичної допомоги хворим на туберкульоз на базі КНП «Новомосковська ЦМЛ»НМР»

Організація  роботи протитуберкульозної служби проводиться у відповідності до Наказу МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі», вимог Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.12.2012  № 1091, зі змінами внесеними наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.09.2014 № 620.

Сучасний міжнародний досвід боротьби з епідемією туберкульозу підтверджує, що   найбільш ефективним кроком є  створення сталої системи доступу хворих на туберкульоз до медичного обслуговування на амбулаторному етапі. Така модель лікування зменшує формування та розповсюдження лікарської стійкості мікобактерії туберкульозу,  знижує ризик внутрішньолікарняного зараження, посилює контроль за прийомом протитуберкульозних препаратів та  максимально наближує надання медичної допомоги до місця проживання хворого. В результаті цього значною мірою мінімізуються несприятливі соціальні і матеріальні збитки від туберкульозу для вразливих верств населення.

Основним напрямом реформування протитуберкульозної служби  є зміни в показаннях до госпіталізації  та зменшенні строків перебування хворого на ліжку. Хворі на туберкульоз без бактеріовиділення підлягають контрольованому лікуванню в амбулаторних умовах, госпіталізація їх в стаціонар здійснюється лише за соціальними показниками, у разі відсутності можливості організувати лікування амбулаторно. Лікування  ж хворих на туберкульоз в стаціонарі передбачено протягом інтенсивної фази, яка складає, в середньому, 2 місяці, та лікування в підтримуючій фазі лише у разі неможливості забезпечення безперервного лікування на амбулаторному етапі.

Аналіз роботи туберкульозного відділення  КНП «Новомосковська ЦМЛ»НМР» свідчить проте, що зайнятість ліжок становить 13% -  2 хворих на 15 розгорнутих ліжок  при площі приміщень  відділення понад  420 квадратних метрів. Витрати на утримання відділення в рік перевищують 2,7 млн.гривень без вартості препаратів. Надання цілодобової лікарської медичної допомоги у стаціонарному відділенні неможливе через відсутність фахівців - лікарів. Має місце  низький рівень впровадження Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом, а саме,  відсутні локальні очисні споруди, печі  для спалювання біовідходів, цілодобове гаряче та резервне водопостачання .

Одним з головних відкритих питань залишається відсутність поставки лікарських засобів для лікування хворих на туберкульоз в умовах стаціонару, закуплених за рахунок державних коштів, яка здійснювалась централізовано через Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

Керуючись ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 53 Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Законом України  "Про протидію захворюванню на туберкульоз", Наказом МОЗ «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при туберкульозі», вимог Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Туберкульоз», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.12.2012   № 1091, зі змінами внесеними наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.09.2014 № 620,  виконавчий комітет Новомосковської міської ради

ВИРІШИВ:

1.  Головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Новомосковська центральна міська лікарня» Новомосковської міської ради» Сіренко Н.Г.:
    1. 1. організувати роботу протитуберкульозного кабінету і кабінету збору мокротиння відповідно до вимог санітарного законодавства;
    2. 2. забезпечити лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі з видачею протитуберкульозних   препаратів   відповідно  до призначення   лікаря-фтизіатра    та   здійснювати контроль    за   їх  прийомом у відповідності до чинного законодавства;
    3. 3. забезпечити першочергове виконання вимог заходів з інфекційного контролю над туберкульозом в діяльності протитуберкульозного кабінету та взаємодії з загально лікувальною мережею;
    4. 4. забезпечити, у разі потреби,  госпіталізацію хворих на туберкульоз до комунального підприємства «Дніпропетровське обласне клінічне  лікувально-профілактичне об’єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради»;
    5. 5. провести  необхідні дії щодо закриття туберкульозного відділення відповідно до чинного законодавства;
    6. 6. продовжити співпрацю з неурядовими організаціями щодо протидії туберкульозу.
  2. Координацію роботи по виконання цього рішення покласти на головного лікаря КНП «Новомосковська ЦМЛ»НМР» Сіренко Н.Г.,  контроль - на заступника міського голови – начальника фінансового управління Дакову Т.Д.

Міський Голова                                                                  В.І.ЛІТВІЩЕНКО